Puitaiad

Puitaiad on ehk kõige laiemalt levinud piirdeaia tüüp.

Kui puitaed on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning teostatud on kvaliteetne paigaldus siis puitaed on üks vastupidavamaid piirdeaia tüüpe. Puitaedade plussiks on väga suur võimalus valida just endale sobiv ja originaalne lahendus, alustades aia värvist, aialippide kujust jne.

Puitaiad valmistame ja paigaldame vastavalt kliendi soovile. Aialippe on võimalik tellida erinevat mõõtu (laius ja paksus), samuti erinevate tippudega (sirge ,ümar, terav, kombineeritud jne.).

Puitmaterjalidest on võimalik valida hööveldatud ja saetud puidu vahel. Puitaedu on võimaik tellida erinevate viimistlustega. Puitaed on kas sügavimmutatud laudisega või värvitud laudisega, ning aialippe on võimalik katta erinevate puidukaitsevahenditega.

Kõrvuti asetsevate kruntide vahelised piirdeaiad on enamasti naabrite omavahelise kokkuleppe küsimus, kuid piirdeaiad, mis lahutavad eramaad avalikult kasutatavast tänavast, on väga olulised ümbruskonna kujundajad. Arvesse tuleks võtta naabruses olevad piirdeaiad, nende kõrgus ja tüüp ning samuti võiks uurida, kas kohalik omavalitsus on piirdeadadele mingisugused piirangud seadnud.

Puitaial on mitmeid häid omadusi:

 • tagavad heliisolatsiooni
 • kaitse tuule eest
 • sisendavad kindlustunnet
 • annavad privaatsustunde

Puitaedu on kahte tüüpi: vertikaalsete lippidega ja horisontaalsete lippidega puitaiad.

Vertikaalsete lippidega puitaiad

Vertikaalsete lippidega puitaiad

Vertikaalsete lippidega puitaiad on enamlevinud puitaia tüüp. Lippaeda kasutatakse peamiselt esiaedade ehitamisel.Puitaia kõrgus, värvus ja muud detailid valitakse enamasti nii et need ühtiks ümbruskonnaga . Verikaalsete lippidega puitaia puhul kinnitatakse aialipid kruvidega põõnale, mis omakorda  on kinnitatud poltidega aiaposti külge. Aialipid on kas hööveldamata või hööveldatud puidust.

Aialipid on kas sügavimmutatud või värvitud, ning aialippe on võimalik katta erinevate puidukaitsevahenditega. Puitaia saab muuta vastupidavamaks kui lisades lippide ülemisele äärele U-kujuline liistu, tänu sellele liistule on aialipid kaitstud niiskuse eest ja piirdeaed on tugevam.

Vertikaalsete lippidega puitaia puhul on võimalik anda aiale eripära lipiotste erinevate lõigete ja lipivahedega. Lipi otsi saab saagida kandiliseks, kolmnurkseks, ümaraks või kalde alla.

Postideks kasutame peamiselt neljakandilisi 60x60x2mm metallposte, mis on kuumtsingitud või kuumtsingitud + pulbervärvitud kliendi valitud värvitooni.

Horisontaalsete lippidega puitaed

Horisontaalsete lippidega puitaed

Horisontaalsete lippidega puitaedu kasutatakse peamiselt esiaedade ehitamisel, ning ka kruntidevahelise piirdeaiana. Horisontaallaudisaia tunnuseks on horisontaalselt jooksev laudis vertikaalpõõnadel. Aialipid on kas hööveldamata või hööveldatud puidust.

Aialippe on võimalik töödela kas sügavimmutat või värvitud, ning aialippe on võimalik katta erinevate puidukaitsevahenditega. Horisontaallaudisaia puhul on võimalik anda aiale eripära kombineerides erinevate laualaiuste ja lauavahedega.

Postideks kasutame peamiselt neljakandilisi 60x60x2mm metallposte, mis on kuumtsingitud või kuumtsingitud + pulbervärvitud kliendi valitud värvitooni.

Puitaia (puitlippaia) planeerimisel ja tellimisel soovitame meeles pidada järgmiseid näitajaid:

 • Kas horisontaallaudisega või vertikaallaudisega puitaed
 • Kui kõrget puitaeda soovite ning kui kõrget puitlippaeda võib selles piirkonnas ehitada
 • Millised peaksid olema puitmaterjali läbimõõdud
 • Kas hööveldatud või hööveldamata puitmaterjal
 • Kas lippide otsad töödeldud – sirged ,kalde all või kumerad otsad
 • Kas puitmaterjal kruntida, värvida, sügavimmutada, peitsida vms
 • Mis läbimõõduga metallposte kasutada puitaia ehitamisel
 • Väravate arv ja väravate avade suurused

Tutvu Topfence OÜ poolt paigaldatud puitaedadega!

Küsi hinnapakkumist terviklahendusele!

Hinnapakkumise saamiseks täitke palun hinnapäring. Vastame esimesel võimalusel.

TOP Do NOT follow this link or you will be banned from the site!